skręcający
ROBOTY SKRĘCAJĄCE
ROBOTY SKRĘCAJĄCE
Wydajniejszy montaż
skrecajacy
ROBOTY SKRĘCAJĄCE
ROBOTY SKRĘCAJĄCE
Dokładność i szybkość
skrecajacy
ROBOTY SKRĘCAJĄCE
ROBOTY SKRĘCAJĄCE
ROBOTY SKRĘCAJĄCE
Powtarzalność i precyzja
PlayPause
previous arrow
next arrow

ROBOTY SKRECAJĄCE

Automatyzacja montażu śrub

Manualne wkręcanie śrub często bywa „wąskim gardłem” procesu montażu. Ta powtarzalna i monotonna czynność jest bardzo podatna na automatyzację. Wykorzystując roboty skręcające marki Quick jesteśmy w stanie znacznie skrócić czas trwania procesu, zapewnić powtarzalne dokręcanie z określonym momentem oraz wyeliminować ryzyko pominięcia śruby.  Dysponując dużą możliwością dostosowania parametrów możemy dobrać robota do potrzeb klienta zarówno pod względem parametrów technicznych, jak i wymogów BHP.

Roboty skręcające Quick

Podstawowe roboty skręcające z naszej oferty dysponują 3 osiami ruchu oraz systemem pobierania i montażu śrub opartym na sprężonym powietrzu. Dobierając odpowiedni podajnik jesteśmy w stanie montować śruby różnego rodzaju. Zintegrowana stacja skręcająca kontroluje moment obrotowy oraz poprawność dokręcenia śrub. W chwili wykrycia nieprawidłowości (uszkodzony gwint, wadliwy otwór) natychmiast alarmuje operatora sygnałem dźwiękowym i komunikatem błędu. Dysponując dużą możliwością doboru parametrów jesteśmy w stanie dostosować robota do potrzeb klienta zarówno pod względem parametrów technicznych, jak i wymogów BHP. Jeśli są Państwo zainteresowani dodatkowymi informacjami, zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Sprzedaży lub z Inżynierem Wsparcia Technicznego.

q2
q4
q1
previous arrow
next arrow
q3
podajnik
previous arrow
next arrow

Wersje i akcesoria

Oprócz różnego rodzaju podajników oraz wkrętaków dostosowanych do konkretnych typów śrub, oferujemy naszym klientom również roboty z dwoma głowicami. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku występowania różnych typów śrub w obrębie jednego komponentu. Dla bardziej wymagających procesów możemy zaproponować również zastosowanie robotów z ciśnieniowym podajnikiem. Takie rozwiązanie zapewnia podawanie śrub bezpośrednio na bit wkrętaka, głowica nie musi więc każdorazowo pobierać śrub. W przypadku rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo, tak jak i w innych naszych robotach, możemy zaproponować kurtyny świetlne oraz klatki bezpieczeństwa i osłony.